Baseny termalne
Wody termalne mają dobroczynne właściwości dla skóry i zmysłów. Działają odprężająco i odżywczo. Dla wielu jedyną okazją na kontakt z gorącą wodą termalną jest przebywanie na Podhalu.
- Niedaleko od naszego domu gościnnego znajdują się słynne Termy Szaflary z basenami z wodą termalną, zjeżdżalniami oraz basenami zewnętrznymi, co daje niepowtarzalny klimat, zwłaszcza zimą.
- Kolejnymi basenami z woda termalną są Terma Bania w Białce Tatrzańskiej oraz Bukovina Terma Hotel Spa w Bukownie Tatrzańskiej.
- W obiektach znajdują się liczne zjeżdżalnie, baseny o różnej głębokości z atrakcjami jak parasole, hydromasaże lub fale wodne. Można również skorzystać z różnego typu saun.
Wyciągi narciarskie
Zimą celem każdego przyjezdnego jest białe szaleństwo na stoku.
- W Białym Dunajcu (stacja narciarska Toko-Land, wyciąg orczykowy), Zakopanem, Gliczarowie, Bukowinie i Białce Tatrzańskiej znajdziecie Państwo profesjonalnie przygotowane wyciągi narciarskie z trasami o różnym stopniu trudności dla zaawansowanych narciarzy i dla początkujących. Wybierając się na wyciąg, o nic nie trzeba się martwić.
- Przy wyciągach działają szkółki narciarskie, wypożyczalnie sprzętu narciarskiego, sklepy z profesjonalną odzieżą i akcesoriami a także karczmy z pysznym jedzeniem i gorącym napitkiem.
Karczmy
- Polecamy znajdującą się niedaleko karczmę Zadyma z pełnowymiarową czterotorową kręgielnią a także karczmę U Furtoka z pysznym jedzeniem oraz karczmę Polaniorka będącą przykładem góralskiej architektury.
- W Nowym Targu znajdziecie restaurację chińską oraz włoską. Chcąc wymienić wszystkie, które chcielibyśmy Wam polecić zapisalibyśmy całą stronę.
- Jedno jest pewne, w każdej góralskiej karczmie panuje niepowtarzalny klimat, na który skłądają się oryginalny wystrój, ubrana w regionalne stroje obsługa i góralska muzyka grana wieczorami na żywo.
Aktywny wypoczynek
Pod Tatrami czeka na Państwa cała masa atrakcji sprzyjających aktywnemu spędzaniu wolnego casu. Możecie skorzystać z parku linowego znajdującego się pod skocznią w Zakopanem. Wypoczywającym w Białym Dunajcu polecamy również trasy spacerowe i szlaki rowerowe:
Rowerowe:
- Trasa - Biały Dunajec - Gliczarów Dolny - Gliczarów Górny - Biały Dunajec - Długość ok. 15 km
- Trasa - Biały Dunajec - Stołowe - Długość 25 km, czas przejazdu 3 godz., różnica wzniesień 300 m, trasa trudna.
- Trasa - Biały Dunajec - Bukowina Tatrzańska - Długość 20 km, czas przejazdu 2,5 godz., różnica wzniesień 300 m, trasa trudna.
Niewiele osób wie, że do Doliny Chochołowskiej i Kościeliskiej można dojechać rowerem a te osoby które nie zabrały go ze sobą na urlop mogą na początku trasy wypożyczyć dwukołowca.
Spacerowe:
- Biały Dunajec - Leszczyny - Sierockie - Rolów Wierch - Ząb - Gubałówka (3 godz.)
- Biały Dunajec - Stołowe- Gliczarów Górny - Gliczarów Dolny - Wojtusiców Wierch - Biały Dunajec - Kuny ( 3,5 godz.).
- Biały Dunajec - Tatary- Ząb- Gubałówka ( 2 godz.).
Na Podhalu bardzo popularnym i przyjemnym sportem jest Nordic Walking. Chodząc z kijkami pozytywnie wpływa się na stan swojej kondycji a jednocześnie można podziwiać piękny podtatrzański krajobraz.
Możliwości są bardzo szerokie. Latem na zakopiańskich Krupówkach można skoczyć na bungie. Znajdziecie tutaj również korty tenisowe, hale sportowe, Przez cały rok działają kolejki gondolowe na Kasprowy Wierch lub Gubałówkę, na których czekają punkty widokowe, karczmy i mini parki rozrywki dla dzieci.
Zwiedzanie
W Zakopanem znajduje się ok 6 muzeów, prezentujących walory podhalańskiego budownictwa regionalnego.
- Muzeum Jana Kasprowicza
- Muzeum Karola Szymanowskiego
- Chata Sabały na Krzeptówkach
- Muzeum Tatrzańskie im. Tytusa Chałubińskiego
- Muzeum Kornela Makuszyńskiego
- Miejska Galeria Sztuki
- W naszym regionie znajduje się wiele kapliczek i kościołów drewnianych, będących prawdziwymi dziełami sztuki.